ABD’de 20’li yaşlarda gidilmesi gereken yerler

Robot

Administrator
Gençliğin en hızlı dönemlerine denk gelen 20’li yaşlarda Amerika’da gidilmesi gereken 15 yeri sizin için inceledik. İşte uyumayan şehirlerden dağlara tırmanıp kamp yapabileceğiniz yerler.

20’li yaşlar, cocukluktan çıkılarak hayatın yeniden keşfedildiği en deli dolu yıllardır. 20’li yaşlarda olup da hayatı Amerika’da dolu dizgin yaşamaya başladığınız da ilk aklınıza gelen New York’un parlak ışıkları ya da Güney California’nın palmiye ağaçları olabilir. Ama ABD’de görülmesi gereken çok şehir olduğunu unutmayın. İşte 20’li yaşlarda mutlaka gidilmesi gereken 15 şehir:

Nashville, Tennessee:
Tennessee eyaletinin başkenti, 99 parkın dahil olduğu 10 bin 200 dönümlük muhteşem yeşil alanlarıyla doğa aşıkları için tam bir cennet. Bununla da kalmıyor Nashville, misafirlerine leziz menüler, unutulmaz müzik ziyafetleri ve sınırsız eğlence sunuyor.

Seattle, Washington:
Eğer iyi kahve içmeden yaşayamam diyorsanız Seattle mutlaka uğramalısınız. Starbucks’ın doğduğu şehirde lezzetli kahvelerinizi yudumlarken, sayısız seçeneğin olduğu şehirde yapmak istediklerinizi planlayabilirsiniz.

Asheville, North Carolina:
Güneyin hippi başkenti olarak da bilinen Asheville, ününü özellikle yemeklerinden alıyor. Canlı müzik konusunda son derece iddialı olan Asheville’de dans etmenin tadına varacaksınız.

Denver, Colorado:
2014’de Marijuana’nın yasal olduğu Denver’da müzeler ve parklarda gezmekle bitmiyor. Gençlerin bir numaralı adreslerinden biri olan bu uyumayan şehir, festivalleriyle gelenleri büyülüyor.

Omaha, Nebraska:
Kulağa son derece sıradan gelen Omaha, aslında eğlencenin sınırsız olduğu kentlerden biri. Kişi başına bar oranının en yüksek olduğu şehir, ABD’nin en çok “akşamdan kalma” şehri olarak biliniyor.

New Orleans, Louisiana:
Muhteşem bir mimari, güzel yemekler ve eğlenceli partilerin birarada olduğu mutluluğun başkenti New Orleans’ta fotoğraf çekmeyi unutmayın. Çünkü bu şehri asla unutmak istemeyeceksiniz.

Anchorage, Alaska:
Eğer macera arıyorsanız el değmemiş doğasıyla Anchorage sizi bekliyor. Bir bisiklet kiralayıp şehri gezdikten sonra dağlara tırmanabilir ve kamp yapabilirsiniz.

Minneapolis, Minnesota:
Eğer hareket etmeyi özellikle de bisikletle şehir turu atmayı seviyorsanız Minneapolis tatilinizde daha sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Tonlarca sanat galerisi, müze ve restoran arasında mekik dokumak isteyeceğiniz hareketli bir tatil olacağına emin olun.

Missoula, Montana:
Düşündüğünüz gibi atlar ve kovboylar karşılamıyor sizi bu sakin şehirde. Missoula’da, yeşil alanlar huzur verirken üniversitenin yarattığı hareketlilik heyecanlandırıyor. Missoula’da aradığınız her şeyi birarada bulabilirsiniz: Sanat galerileri, festivaller, doğa gezileri…

Eureka, California
Marijuana kullanımının çok yaygın olduğu bu şehirde, festivallerin biri bitiyor biri başlıyor. Zengin tarihi ve mimarisiyle bu şehrin tadı damağınızda kalacak.

Portland, Oregon:
Portland’da eğleneceğiniz yine garanti çünkü Portland “happy hour” için ABD’nin en iyi şehri olarak gösteriliyor. Portland ayrıca, ABD’de en iyi bira içebileceğiniz şehirlerden biri.

Eugene, Oregon:
Eugene’ya gitmek için birçok nedeniniz var. Gençlerin vazgeçilmezi festivaller, müzik, dans, sanat, müze, doğa… Güzelliğin resmi Eugene’de 1960’ların hippi ruhunu hissedeceksiniz.

Austin, Texas:
Canlı müziğin coşkusunu hissetmeyi ve festival tadında yaşamayı seviyorsanız hiç vakit kaybetmeden Austin’e gitmelisiniz. Austin’de ünlü SXSW festivali ve tonlarca bar eğlencenin sınırlarını zorluyor.

Kansas City, Missouri:
Kansas City, restoranları ve sanat galerileriyle ünlü bir şehir. Özellikle kültür ve sanat turu yapmak isteyenler için ideal bir adres. İnternetle hiç bağım kopmasın diyen gençler için de Kansas City, en ideal birkaç şehirden biri. Çünkü Google Fiber wireless ile her zaman online kalabiliyorsunuz.

Burlington, Vermont:
Bira konusunda iddialı olan ve kişi başına en çok bira fabrikasının bulunduğu Burlington’da, fabrikaları gezerken dikkatli olun! Magic Hat Brewing Company, Switchback Brewery, Vermont Pub ve Brewery ve Zero Gravity Brewing gezebileceğiniz yerler arasında.
 
Üst